Директорот на виничко комунално претпријатие од буџетот потрошил 30 милиони денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница, до Основното јавно обвинителство Кочани, поднесе кривична пријава против И.С.(47) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторени две...

Заев од Виница: СДСМ инвестира во сегашноста и иднината, нема да дозволи повеќе ВМРО-ДПМНЕ да ја растура државата-владејачката партија денеска претстави 5 кандидати за градоначалници

ВМРО-ДПМНЕ не може да испорача проекти на граѓаните, бидејки ова ВМРО-ДПМНЕ е изданок на режимот којшто е навикнат да ги краде народните пари, затоа е опасно...