Таравари по средбата со Ковачевски: Наскоро разговори и за кадровските решенија

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, по средбата со премиерот Димитар Ковачевски рече дека програмските решенија се претежно усогласени и оти следните денови се очекува...