Трудницата и нејзиното бебе, чија фотографија го обиколи светот загинаа по бомбашкиот напад врз породилиштето во Мариупол

Трудницата која беше повредена кога во средата беше бомбардирано породилиштето во украинскиот град Мариупол, почина заедно со нејзиното новороденче, потврди денеска хирургот кој ја лекуваше, пренесе...