Вашингтон најави нова воена помош за Украина во вредност од две милијарди долари

Вашингтон најави дополнителна воена помош за Украина, во износ од две милијарди долари. „САД најавуваат дополнителна воена помош од две милијарди долари за Украина“, изјави синоќа...

Украина 364. ден: Нови санкции за Русија од САД и ЕУ; уште еден брутален ден руска агресија; Шпанија и Полска испраќаат воена помош за Украина

Украина е во 364. ден војна, откако Русија изврши целосна инвазија врз земјата.   Ова се главните теми кои го одбележаа денешниот ден. Дипломатија Во Варшава денес Бајден...