Казнети 142 возачи во Скопје  

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се...

Казнети 73 возачи за брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес, 16 итале над 50 километри на час повеќе од дозволеното

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила кои се движат...

Казнети 272 возачи за брзо возење, а 24 итале дури со брзина поголема од 50 километри на час од дозволената

Притоа,120 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 152 надвор од населено место, се вели во соопштението од МВР Министерството за внатрешни работи вчера спроведе...