Кам-бек на С. Вилијамс: Мислеше на Олимпија, загуби од Остапенко

Американката во Абу Даби го одигра првиот меч по пауза од неколку месеци и породувањето во септември. И покрај поразот изрази задоволство што е повторно на терен. Овој како и настапите во првата половина на јануари ќе бидат нејзина подготовка за Австралија опен на кој ќе се обиде да ја одбрани титулата

По четири години пауза: Марион Бартоли се враќа во ВТА турот

Кам-бекот е најавен за средината на март, а поранешната шампионка на Вимблдон планира да настапи на Мастерсот во Мајами. Французинката се повлече во 2013 година поради мистериозна болест, еден месец по освоената титула на гренслемот во Лондон

Која е Доминка Цибулкова, словачката „џебна ракета“

Словачката тенисерка викендот триумфира на завршниот ВТА Мастерс во Сингапур по победата во финалето против Анџелик Кербер. Во сезоната ќе финишира како шести светски рекет што ветува уште подобри резултати во 2017 година