Утре во 13 часот претседателот Пендаровски ќе му го врачи мандатот за состав на нова влада на лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски

Претседателот Стево Пендаровски, утре – 29 декември 2021 година, среда, во 13:00 часот, ќе го врачи мандатот за состав на Владата на Република Северна Македонија на Димитар Ковачевски, претседател на...