Земјотрес со јачина од 5 степени по Рихтер го „стресе“ Азербејџан

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди североисточен Азербејџан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 223...