(Видео) Мариупол е руски концентрационен логор среде урнатини-оцени Зеленски во редовното ноќно обраќање

Во своето редовно ноќно видеообраќање, украинскиот претседател Володимир Зеленски го опиша уништениот град Мариупол како „руски концентрационен логор среде урнатини“. Тој додаде рече пристанишниот град во...