(ВИДЕО) Фудбалерите во соблекувалната со „Земјо Македонска“ го прославија пласманот во баражот за СП 2022

Извлекувањето на групите за баражот е закажано за 26 ноември.  Македонската фудбалска репрезентација за првпат во својата историја ќе учествува во плејоф за едно Светско првенство,...