Зврлевски води истрага за изборни измами против екс функционери во МВР

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција соопшти дека спроведува предистражни постапки за утврдување на постоење на основи на сомневање за организирано извршени...

(ВИДЕО)Кумановскиот началник: Бандитите на Зврлевски сакаа да ме апсат

https://www.facebook.com/saso.todorovski.3/videos/10211387049373634/ По завршување на акцијата на Обвинителството за организиран криминал и корупција во домот на кумановскиот градоначалник, Стојанче Величковиќ, тој ја замоли насобраната топла која дојде...

Расправата за Извештајот на Јанева продолжува во понеделник

Поради приватни обврски на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, Извештајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе продолжи да биде главна тема на собраниската комисија во понеделник. Пратенците од власта и опозицијата и попладнево до 18 часот продолжија со меѓусебна расправа за ситуацијата во која последниве три дена е доведена Катица Јанева