Синоќа (12.05.2022) во 20,30 часот било пријавено дека на велосипедската патека покрај кејот на река Вардар С.Д. (62) од Скопје, додека управувала електричен велосипед паднала на велосипедската патека.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Д. констатирани во ПЗУ “Систина“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.