Стрелец на единствениот погодок на натпреварот беше Лука Макаловски во 20. минута за резултат од 1:0.

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 15 години славеше победа над Велс во натпревар од групата Б на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ” што се одржува во Хрватска.

Како што информираат од Фудбалската федерација на Македонија, стрелец на единствениот погодок на натпреварот беше Лука Макаловски во 20. минута за резултат од 1:0.

Во составот на македонската репрезентација беа Онур Бешир, Горазд Ристовски, Лука Атанасовски, Милош Спасовски, Даим Кадриовски, Хисар Али, Лука Макалоски, Беркај Шаини, Албион Муслији, Бобан Кузмановски и Каменчо Андоновски.