Дванаесет луѓе се повредени откако моќен земјотрес од 6,9 степени синоќа ја потресе северна Јапонија, кој не предизвика големи материјални штети. Снимката покажува силни потреси кои предизвикуваат тресење на зградите низ островот Хокаидо.