Дваесет и едногодишна жителка на гостиварско село вчеравечер (10 февруари) во 23 часот и 20 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 21 часот и 10 минути во тетовската Клиничка болница физички била нападната од нејзината 36-годишна мајка Х.О.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.