На 07.11.2021 во 22.45 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Р.М.(22) од Кичево, затоа што претходно, во куќа на заеднички пријател на ул.„Прилепска“, по кратка расправија, со остар предмет му нанел повреда на М.Д.(41) од Кичево. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.