Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски денеска на својот фејсбук профил објави дека е негативен на коронавирусот.

-Негативен и финално. Излегувам, доста беше. 5:0. Од утре назад во акција, пишува Манчевски.

Тој им порача на граѓаните да носат маска и да држат дистанца, особено во туристичките места.

-Чувајте се. Носете маска и држете дистанца. Нека не ве лаже летото, особено во туристичките места, напиша Манчевски на својот фејсбук профил.