Во објектот на Турски театар во Скопје вчера било пронајдено починато лице. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР), случајот во СВР Скопје бил пријавен вчера околу 18 часот .

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.