Русија воведе санкции за сопругата и ќерката на американскиот претседател Џо Бајден, јавува Ројтерс.

Д-р Џил Бајден и Ешли Бајден се меѓу 25-те американски државјани на проширената листа на санкции, според руската новинска агенција РИА Новости.

Повеќе детали се најавени за подоцна.