Демиркапијка пријавила напад од снаата, информираа денеска од СВР Велес.

Вчера во СВР Велес, 71-годишна жена од демиркаписко село, пријавила дека, по кратка вербална расправија, била физички нападната од нејзината снаа. Се работи на расчистување на случајот.