Попладнево на булеварот „11 октомври“, во близина на Управата за јавни приходи (УЈП), се случи сообраќајна несреќа во која е повреден мотоциклист по судир со автомобил од марката „пежо“.

Полицијата во моментот врши истрага, а повеќе информации се очекуваат подоцна во денот.