Со мотото„И покрај се“вечерва во Битола почна 42.издание на фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“

Претседателот Стево Пендаровски вечерва, во Пациото на НУ Завод и музеј Битола, присуствуваше и се обрати на 42. Издание на фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки“....