Пендаровски: Ако една генерација загуби верба во правдата, таа ја загубила и довербата во државата

За правдата не се доволни само законите, политичките одлуки и институциите. За правда е потребна промена на свеста. Затоа, сите ние, политичари, судии, обвинители, правобранители мора...

Трагедија во Бразил: Десет лица загинаа во пожар во академијата на Фламенго (Видео)

Засега не е идентификувана ниту една од жртвите за кои се знае дека се возрасни меѓу 14 и 17 години. Покрај десетте загинати, повредени се и три лица кои се хоспитализирани по трагичниот настан во центарот „Нињо де Урубу“ што е реновиран пред два месеца за што, според агенцијата „Ројтерс“ се потрошиле 23 милиони реали (4,8 милиони фунти или 6,2 милиони евра)

Академија на Јувентус: Роналдо јуниор по стапки на Роналдо сениор

Осумгодишниот син на португалската фудбалска звезда го одработи првиот тренинг со У9 тимот на „бјанконерите“ во Академијата во Торино во друштво има во Матео Барзалји, син на дефанзивецот на „старата дама“, Андреа Барзалји и во Давиде Маркизио, син на Клаудио Маркизио