Оставка на Јончевски: Крстевски и Књазев на кормилото на МЗТ Скопје

Повлекувањето на тренерот доаѓа по поразот од Крка во АБА лигата. Управата на клубот ги казни кошаркарите и стручниот штаб со една плата за лошите резултати и незалагање и индолентност за време на тренинзите и мечевите