МВР го демантира ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радое Звицер кој се поврзува со планирање на атентат врз Вучиќ

Министерството за внатрешни работи (МВР) најостро ги демантира дезинформациите пласирани од ВМРО-ДПМНЕ дека на извесен Радое Звицер, му бил издаден македонски пасош. Потсетуваме, велат од МВР,...

Вулин тврди дека добиле информации за криминална група што сака да го убие Вучиќ

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин изјави дека добил информации од Европол за постоење криминална група чија цел е атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ....

Уште една успешна етапа на „Отворен Балкан“: Потпишани пет договори и најави за покани до Грција, Италија и Унгарија

Лидерите на земјите од „Отворен Балкан“, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Република Албанија...

ВИДЕО Со договорите во Тирана во рамките на „Отворен Балкан“ единствениот пазар на трудот и услугите за граѓаните во регионот стануваат реалност, а чекањето на границите се сведува на минимум

Во Тирана денеска се потпишани како трилатерални, меѓу владите на Република Албанија, Република Србија и Република Северна Македонија, Договорот за условите за слободен пристап до пазарот...

Вучиќ: Не се радуваме на отворање на кластерот 4, би сакале и нашите пријатели од С. Македонија тоа да го направеа

На отворената седница на српската Влада присуствуваше и претседателот Алекандар Вучиќ, кој оцени дека отворањето на кластерот 4 е важен сигнал оти ЕУ го поддржува натамошниот...