Митрополитот Амфилохије за Вучиќ:Неговата политика води кон предавство

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека до недела кога е „Православна Нова година“, нема да ги коментира изјавите на митрополитот на црногорско приморската епархија на СПЦ Амфилохије,...