Двајца Косовци уапсени во Италија, планирале терористички напад во Тренто

Италијанската полиција уапсила двајца млади Албанци, по потекло од Косово, осомничени дека подготвувале терористички напад во Италија, пренесе Топ чанел, повикувајќи се на италијанската новинска агенција...

Криминали како од филм – Кои се причините за апсењето на црногорската судијка Меденица

Екс-претседателката на црногорскиот Врховен суд, Весна Меденица, беше уапсена поради злоупотреба на службената должност откако беа објавени транскрипти на нејзиниот син во кои се вели дека...