ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека чартерот за фудбалскиот меч во Порто оди преку братот на Артан Груби

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ утринава преку соопштение до јавноста искажа серија сомнежи за организираниот чартер лет до Порто, Португалија каде што утре нашата фудбалска репрезентација ќе настапи против...

(Видео) Очекувањата на Груби за декември: „Алтернатива“ во Влада и датум за почеток на преговори со ЕУ

„Алтернатива“ во Влада, а со тоа и зголемување на актуелното парламентарно мнозинство, и добивање на датум за почеток на преговори за членство на Македонија во Европската...

Средба Груби – Ангелов: Скопје и Софија да продолжат со конструктивен и интензивен дијалог

Северна Македонија и Бугарија ќе продолжат посветено да го имплементираат Договорот за добрососедство и да ја зајакнуваат соработката во позитивна насока и со поголема волја за...

Груби: Пратениците кои сакаат да ја видат земјата во ЕУ треба да дојдат во парламентарното мнозинство

Ситуацијата е стабилна, Македонија е безбедна, патот на Македонија во Европската Унија е загарантиран и убеден сум дека пратениците кои увидоа дека беа ставени во заблуда...

Груби: Победи евроатлантска Македонија

Граѓаните да бидат спокојни. Победи евроатлантска Македонија, победи напредна Македонија. Победи Македонија со добрососедски односи. Македонија во добри пријателски односи со САД, со ЕУ, Македонија во...

Заев: 8 Септември ќе остане запаметен како ден кога се обединивме со верба за подобра иднина во независна држава

Историската одлука што на 8 септември 1991 година, граѓаните на тогашна Република Македонија ја донесоа глaсајќи за независност и за суверенитет беше храбро и одлучно соочување...