Зидан го разбуди „кралот“: Реал М. се ресетира со Селта, Билбао стави сол на раната на Атлетико

„Кралевите“ триумфираа со 2:0 со погодоците на Иско и на Герет Бејл во второто полувреме, со идентичен резултат и тимот од „Сан Мамеш“ освои три бода против замаената, по елиминацијата во ЛШ, чета на фудбалери на Диего Симеоне

Шпански куп: Меси ја одведе Барса во четврт-финале (ВИДЕО)

Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето. Аргентинецот со прекрасен гол од слободен удар уште еднаш се потврди како мајстор за прекини. Тимот од Билбао славеше во првата средба со 2:1