Борусија Д. губи здив во Бундеслигата: Аугсбург ги шокира „милионерите“ (Видео)

Најзаслужен за зачувување на трите бода на „ВВК арена“ беше Јужнокореецот Донг Вон-Џи кој ги постигна двата гола за домашните во 25. минута и во 68. минута за петта победа во сезоната. Единствениот за гостите беше дело на Пако Алкасер во 80. минута