Кузеска: Предвидени се 130 милиони евра за помош на граѓаните и на стопанството ВИДЕО

  СДСМ преку Владата и институциите што ги предводи, останува посветена на надминување на последиците од енергетската криза и заштита на економскиот стандард на граѓаните. Активирани...

Кузеска: Владата спречи дрстично поскапување на струјата, помош ќе добијат 7.500 домаќинства ВИДЕО

Со брза и навремена реакција на Владата предводена од СДСМ, спречен е ценовен шок за граѓаните и драстично зголемување на цената на струјата, вели Богданка Кузеска,...

(ВИДЕО) Kузеска: Објавените документи покажуваат дека Данела ја излажа јавноста

На денешната прес конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска рече дека кандидатката за градоначалник на Град Скопје поддржана од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска ја излажа...