Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата на „Брима“, бараме извинување

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел на ТВ Канал 5 изнесе целосно неточна информација дека анкетата на „Брима“, објавена денеска од медиум, била...

Порталот„Слободен Печат“ под назнака „ексклузивно“ објави анкета на „Брима“ за тоа кој има најголеми шанси на изборите

На прашањето „За кандидат на која политичка партија би гласале за градоначалник на вашата општина на претстојните локални избори?“- 19,8% би гласале за кандидат на СДСМ,...

Истражување на БРИМА: Расте стравот кај населението од зараза со Ковид-19

Влошената ситуација, велат оттаму, за само неколку месеци драстично го намалила бројот на скептиците кои на почетокот на кризата веруваа дека заканата од вирусот е претерана, од 73 отсто во март на 44 отсто во јуни, оставајќи ја јавноста поларизирана околу идејата дека до крајот на годината животот во земјата би се вратил полека во нормала (46 отсто)