Ковачевски на амбасадорката Брнз ѝ ги претстави антикризните мерки

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави Кејт Мари Брнз. Премиерот Ковачевски и амбасадорката Брнз разговараа за...

Герасимовски и Брнз разговараа за продлабочување на соработката и за нови заеднички активности со Амбасадата на САД

Продлабочување на соработката и заеднички проекти, беа главни теми на средбата на градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски и амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Н.Е. Кејт...

Американската амбасадорка Брнз во Битола

Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз,  со градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска, вчера попладнето посетиле неколку знаменитости во градот и откриле неколку спомен обележја. „Во сеќавање...

Брнс – Димитров: Да се искористи моментумот за отворање нови перспективи на државата

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денес се сретна со новоименуваниот амбасадор на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнс, која му ги предаде копиите на акредитивните...