Путин и Трамп, сепак, имаа блиц средба во Буенос Аирес

Американскиот претседател вчера изјави дека решил да ја откаже планираната средба со неговиот руски колега на маргините на Самитот на Г-20 во Буенос Аирес поради инцидентот со украинските бродови во близината на Крим

Рели Дакар 2017: Петерхансел со 13 титула

Французинот во Буенос Аирес ја освои седмата титула во кариерата во конкуренција на автомобилисти, останатите шест во трката во која дебитира во 1991 година ги има како мотоциклист

Рели Дакар: Петерхансел и Сандерленд по тронот во Буенос Аирес

Французинот и Британецот имаат, речиси, недостижно водство во генералниот пласман кај автомобилистите и мотоциклистите, па последната етапа е чиста формалност во двете конкуренции на годинашната трка низ Парагвај, Боливија и Аргентина долга преку 9.000 километри