Османи: Ќе има референдум за името

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи во емисијата „Патот кон“ на „Алсат-М“ со Арта Тахири, Билјана Секуловска и Абдула Ахмети изјави дека разликите околу името со Грција...

Вицепремиерот за европски прашања се сретна со Коѕиас

На крајот од средбата двајцата соговорници се согласија дека евро-атлантските интеграции на земјава се единствена алтернатива со која ќе се зајакнат и стабилноста и безбедноста на регионот, како и да се одржи комуникацијата меѓу двете земји со отворен дијалог за партнерство.

Османи на средба со Иванов

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов. На средбата која ќе се одржи во вила „Водно“...