Интервју со Беким Сали-кандидат за градоначалник на Чаир од Алијанса на Албанците & Алтернатива поддржан од ВМРО-ДПМНЕ

НоваТВ ги покани на интервјуа, кандидатите за градоначалници на скопските општини и Градот Скопје, од сите поголеми партии од македонскиот и од албанскиот блок, и од...

Мицкоски: Секој што се огрешил пред законот ќе одговара, од прв до последен

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот предизборен собир во скопската општина Чаир рече дека граѓаните на Република Македонија секогаш се наоѓаат на дното на приоритетите...

Чулев: Дисциплинска за полицајци кои не постапувале во полициски час во Чаир

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска најави дисциплинска постапка против полициски службеници за утврдување на нивна евентуална одговорност за непостапување за време на полициски час...