Фудбал: Работнички го ангажира Нигериецот Гофри од Скендербег

Тимот од Градски во „пет до 12“ од летниот преоден рок го комплетира ангажманот на 19 годишниот напаѓач од албанскиот прволигаш од Корча. Од таму претходно пристигна и Бразилецот Сержо Антонио да Луис Жуниор (23). Меѓу „црвените“ пристигнаа и Ерменецот Вардан Погосјан, повремениот македонски репрезентативец Остоја Стјепановиќ и Флоријан Кадриу