Кулеба и Лавров вчетврток ќе се сретнат во Анталија, објави турскиот министер за надворешни Чавушоглу

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба и неговиот руски колега Сергеј Лавров се договорија да се сретнат за време на дипломатскиот форум во Анталија, Турција,...