Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба и неговиот руски колега Сергеј Лавров се договорија да се сретнат за време на дипломатскиот форум во Анталија, Турција, објави денеска турскиот МНР Мевлут Чавушоглу.

Чавушоглу, во изјава за турските медиуми, рече дека тој ќе присустува на средбата закажана за четврток.

( МИА)