Ракометен прелет во Каунас: Еурофарм Работник презимува во Челинџ куп

Битолчани успеаја да се пробијат меѓу најдобрите 16 во натпреварувањето на ЕХФ по денешниот триумф во Литванија против Гранитас Каунас со 29:23 (полувреме 11:10). Ждрепката за ривалот во осминафиналниот двомеч напролет е закажана во вторник во Виена