Тешка сообраќајка во Ченто: Автобус на ЈСП се судри со голф, една лице загина, пет патници се повредени

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи (МВР), едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во скопско Ченто. Денеска...

МВР со најава: Соодветни мерки за сите кои го прекршија полицискиот час во Ченто

Против сите лица кои синоќа во скопската населба Ченто го прекршија „полицискиот час“ ќе бидат поднесени соодветни мерки, порачуваат од Министерството за внатрешни работи (МВР). Жители...