На Божиќ со чиста мисла и добра волја да се обединиме правејќи добри дела и споделувајќи љубов и грижа

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божиќ, упати честитка до  Киро Стојанов, скопски бискуп и струмичко-скопски епарх и до сите верници...

Честитки од државниот и политичкиот врв по повод 11 Октомври: Нашите борци ја избраа вистинската страна

Денеска по повод големиот македонски празник 11 Октомври пристигнаа бројни честитки од државниот и политичкиот врв на земјава. Премиерот Димитар Ковачевски вели дека денес го чествуваме...

Претседателот Макрон до Пендаровски: Ја имате мојата поддршка за европската перспектива на Северна Македонија, преговорите треба да почнат следните месеци

Франција ќе биде внимателна за да преговарачката рамка, која ќе биде усвоена, ја одразува новата методологија за процесот за членство, која јас ја посакував, и ќе...

Пендаровски за 4 јули: Во САД, освен пријател и сојузник, гледаме и стратешки партнер

Претседателот Пендаровски денеска преку својот Фејсбук профил испрати честитки по повод денот на независноста на САД. Тој воедно ја искористи приликата да порача дека Македонија во...

Грчко МНР со честитки до С. Македонија: Добредојде во НАТО семејството

Министерството за надворешни работи на Грција преку официјалниот налог на Твитер, упати честитки за македонското членство во НАТО, додавајќи дека очекува конструктивна соработка. „Честитки до Република...