ВИДЕО „Дајте музика“ освои 9 место на Јуниор Евросонг, победи Малена од Ерменија со „Qami Qami“

Со песната „Green forces“ македонските претставници, тинејџерите од „Дајте музика“, со одличниот настап го освоија деветтото место на Јуниор Евросонг во Париз. Победи претставничката на Ерменија,...

ВИДЕО „Гласајте за Македонија“ – порачуваат од Париз децата од „Дајте музика“, интернет гласањето трае денеска до 15:59 часот

Интернет гласањето ќе трае до 19 декември до 15:59 часот, односно до пред почетокот на музичкото шоу. Децата од „Дајте музика“ утре ќе пеат на Јуниор...

(Видео) „Дајте музика“ со нова видео порака

Јунаците од серијалот подготвија големо изненадување за крајот на оваа необична учебна година: Додека „Старо маало“ е принудно празно, домовите и парковите нека бидат исполнети со позитивна енергија, креативност и добра македонска музика