Каевски: СДСМ успешно менаџира со енергетската криза, се што кажа Мицкоски излезе лага

Преку одговорен пристап, со навремени и ефикасни мерки, Владата предводена од СДСМ на дело покажа успешно менаџирање со последиците од глобалната енергетска криза, истакна Каевски на...

Каевски: Милошоски дејствува на штета на граѓаните, итно да ја свика Комисијата за договорите од „Отворен Балкан“

Претседателот на собраниската Комисија за надворешни работи, Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, итно да закаже седница на комисијата со цел да започне процедурата за ратификација на договорите...

Каевски избран за потпретседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа

Пратеникот од редовите на СДСМ, Дарко Каевски е избран за потпретседател на Парламентарното собрание на Советот на Европа. – Потпретседателите го менуваат претседателот кога тој не...

Каевски: Работиме на нови мерки за директна финансиска помош на граѓаните и стопанството ВИДЕО

  Владата предводена од СДСМ и надлежните институции преземаат серија чекори за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на граѓаните. Од утре, АД ЕСМ...