Ц. звезда слави 25 години од светската титула со Панчев и Најдоски

На денешен ден пред точно 25 години, екипата од „Маракана“ го совлада Коло Коло со 3:0 во мечот за светската клупска титула. Третиот гол беше дело на Дарко Панчев, пехарот во Токио го подигна капитенот Илија Најдоски