Советникот Јовановски го обвини директoрот Христовски дека лови вештерки во „Градски паркинг“

На седницата на Советот на Град Скопје денес обраќање имаше советникот од Демократскиот сојуз Славчо Јовановски кој зборуваше за состојбите во Јавното претпријатие „Градски паркинг“ настанати...

Трајанов за Нова ТВ: Заев мора да дејствува поодлучно – или да поднесе оставка или јавно да објави дека останува премиер

По најавата за оставка од Зоран Заев, имаме политичка нестабилност што може да предизвика и поширока дестабилизација. Во вакви ситуации е исклучително значајно да преовлада разумно...

За ВМРО-ДПМНЕ Иванов коректен, за опозициските партии – несоодветен

Претставникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, по денешното годишно обраќање на претседателот Ѓорѓе Иванов, одржа прес-конференција на која го соопшти ставот на неговата партија, односно дека тие...