Не сакаше и нема да игра против Челзи: Тери се сели во Астон Вила

Стоперот со тимот од Бирмингам, кој патем е поранешен европски првак, ќе потпише договор на една година вреден 3,5 милиони евра и веднаш ќе се приклучи на подготови на екипата за наредната сезона во Чемпионшип дивизијата