Квалификации за ЛЕ: Работнички по гол(ови) во Минск

Дебармаалци имаат 1:1 на домашен терен и ќе треба да уфрлат во поголема брзина за елиминација на белоруски Динамо. Мечот на стадионот „Трактор“ е попладнево од 17 часот. Победникот од двомечот во наредното коло ќе игра со подобриот од дуелите меѓу АЕК Ларнака и Корк сити