Македонските кошаркари против Шпанија, Украина и Грузија во квалификациите за СП 2023

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Баиќ, присуствуваше на церемонијалот на одредување на квалификациските групи за Светското првенство 2023, во кои ривали на „црвено-жолтите“ ќе бидат...