Македонскиот дрес најубав на ЕУРО2020

Македонскиот фудбалски дрес на коj е симболизирано државното осмокрако сонце во двете црвено – жолта и бела комбинација е најубав во конкуренција на 24-те учесници на...

Австралија опен: Кирјос излезе на мегдан со Надал во дрес на Коби Брајант

Со гестот на „Род Лејвер арена“, Австралиецот јасно стави до знаење колку се восхитувал на ликот и делата на кошаркарската ѕвезда на лејкерси, а во еден момент за време на петминутното загревање пред мечот не можеше да ги исконтролира емоциите и заплака